19.5.2012 - MINIREPUBLIKA B - 5.hrací den + pár fotek

19.05.2012 21:02

Pátý a poslední turnaj série Minirepublika B Starších přípravek se hrál v sobotu 19.května na našem domácím hřišti. Bohužel se nezúčastnil náhradní tým Bohemians 1905 a tak se hrálo pouze ve čtyřech týmech. Kvalitě turnaje to neubralo a na dramatičnosti to možná naopak přidalo. O prvních třech místech v celkovém pořadí se rozhodovalo až do poslední minuty turnaje.

Před turnajem jsme vedli celkovou tabulku Minirepubliky s luxusním náskokem 5 bodů. Stačila tedy jakákoliv dvě vítězství a celkové prvenství bylo naše. Turnaj nás ale opět nezastihl v ideálním rozpoložení, byť začátek tomu nenasvědčoval. Se Sedlčany jsme sice rychle prohrávali 0:1, ale do přestávky se nám podařilo skóre otočit a v úvodu druhého poločasu jsme dokonce zvýšili vedení na 3:1. V těchto fázích jsme soupeře přehrávali a všechno směřovalo k našemu vítězství. Obrat, kterého jsme ale potom byli svědky, je málo vídaný. Vše začaly dva nešťastné góly v naší síti, které totálně rozložily psychiku našeho týmu, některých jedinců zejména… Důsledkem toho jsme úplně přestali hrát, byli nedůrazní v obraně a naši brankáři lovili jeden míč za druhým ze své sítě až do osvobozujícího závěrečného hvizdu – 3:9.

Před druhým zápasem proti Chrudimi jsme měli stále ještě vše ve svých rukou. Ale museli jsme vyhrát, v opačném případě by nás právě Chrudim na čele tabulky předstihla. A to se také stalo. Na soupeře jsme nestačili, nebyli jsme nebezpeční a inkasovali laciné góly – 2:8.

Ve třetím utkání nás čekala papírově slabší Přibram a jedině vítězství a ztráta Chrudimi na vedlejším hřišti nás mohly vrátit zpět do čela tabulky. O našem vítězství nebylo tentokrát díky zlepšenému výkonu pochyb, soupeři jsme dali 5 branek a ani jednou neinkasovali. To na druhém hřišti mezi Sedlčany a Chrudimí byl k vidění dramatický a kvalitní zápas. Do poslední minuty nebylo jasné o celkovém pořadí. Stačila jedna jediná branka na jedné nebo druhé straně a všechno mohlo dopadnout úplně jinak. Utkání nakonec ale skončilo tak, jak jsme potřebovali my – 0:0. To nám zajistilo velký a možná nedoceňovaný úspěch – 1.místo v dlouhodobé soutěži, která byla poměrně kvalitní a do které jsme se přihlásili s cílem dosáhnout úspěšného umístění a připravit hráče na 7+1, kterou budou hrát v příští sezóně. Pravdou je, že základy k celkovému vítězství byly položeny už na podzim a na jaře jsme svůj náskok málem trestuhodně prohospodařili…

Všem hráčům gratuluji a děkuji za dobrou reprezentaci ABC Braník. Poděkování za menší či větší příspěvek k celkovému prvenství patří i našim bývalým spoluhráčům, kteří už hájí barvy jiných týmů – Kuba Pospíšil, Iva Gelashvili a Lukáš Hroník, ale na podzimních výsledcích se podíleli.